liniagracia
barcelona Facebook Líniaxarxa icono twitter icono rss
Comunicació21
Cultura21
linia 20 edicions de proximitat

NOTÍCIES

Redacció, Gràcia | Actualitzat el 23 Febrer 2017 a les 10:10

 

Nombroses veus del món de la política, l’esport i del teixit cultural, associatiu i comercial del districte valoren l’efemèride del periòdic.

 

Eloi Badia
Regidor de Gràcia (BComú)

Felicitats a tot l’equip que ha fet possible l’edició número 100 del Línia Gràcia! Una edició jove però amb una ferma vocació de servei informatiu de proximitat. Us vull transmetre el meu reconeixement a la vostra feina i encoratjar-vos perquè, malgrat les dificultats actuals del sector, seguiu endavant amb aquest projecte: plural, proper i fent d’altaveu d’allò que és important per als veïns i les veïnes. Per molts anys!

 

Berta Clemente
CiU Gràcia

Sempre és motiu d’alegria l’aniversari d’un mitjà de comunicació! A Gràcia tenim tradició de mitjans de comunicació amb estil propi. La nostra identitat, més pròpia d’una Vila que no pas d’un districte de Barcelona, ens porta a mostrar un interès especial per tot allò que succeeix a Gràcia i per llegir-ho en mitjans que ho expliquin en primera persona. Moltes felicitats i que per molts anys us puguem llegir!

 

Alba Metge
ERC Gràcia

Gràcia sempre ha estat un districte viu, on les notícies han corregut i on la premsa ha tingut un paper clau. Segurament és a Gràcia on el periodisme ha demostrat en més ocasions que pot ser un quart poder, i és per això que la proliferació de mitjans només pot ser que una bona notícia. Si un d’aquests projectes arriba als 100 números hem de celebrar-ho i demanar que puguem llegir-ne molts més amb informació de la nostra Vila.

 

Luis Calonge
Cs Gràcia

Celebro, en mi nombre y en el de todo el grupo municipal de Ciudadanos, que Línia Gràcia haya llegado a su edición número 100. Creo que demuestra que el proyecto está ya consolidado, y que a los ciudadanos les interesa lo que dice. A la gente nos interesa lo concreto, lo que nos afecta en el día a día: leo ahora mismo en Línia Gràcia que la Casa Vicens abre en otoño, ¡qué mejor manera de empezar el día que leyendo esta gran pequeña noticia!

 

Alberto Lacasta
PSC Gràcia

Moltes felicitats Línia Gràcia per aquesta edició número 100. Moltes felicitats i moltes gràcies. Gràcies perquè, com deia el meu company Albert Musons, la premsa local, la de proximitat, juga un paper vertebrador de la nostra comunitat, del nostre districte. Són 100 números parlant als veïns i veïnes del que passa als seus barris, copsant el nostre dia a dia. Per això, moltes gràcies i per 100 números més!

 

Miguel Raposo
PP Gràcia

L’enhorabona a tot l’equip del Línia Gràcia per arribar al número 100. A aquells que ens agrada i vivim intensament la política i l’actualitat municipal sabem de la dificultat de donar a conèixer la nostra feina. Són publicacions com la vostra les que permeten als veïns conèixer la tasca que fem. Ànims, encerts i desitjo que puguem celebrar molts més centenaris amb la vostra publicació!

 

CUP Gràcia

El món mediatitzat en què vivim provoca la necessitat de l’existència d’una premsa local forta que eviti caure en l’institucionalisme encarcarat i faci que un diari sigui proper i evidenciï el què passa al carrer. La premsa local té la missió d’entroncar allò que és universal amb la realitat quotidiana de les classes populars, per donar veu a aquelles persones que d'una altra manera no la tindrien.

(*) No apareix cap foto per voluntat expressa del partit.

 

Toni Ramon
AVV Vila de Gràcia

La premsa de barri és una premsa de proximitat, arrelada al territori. La Vila de Gràcia té un teixit associatiu ric –no econòmicament– i ple –potser fins i tot massa, permeteu-me ambdues bromes–. I també, en consonància, un teixit de revistes gens menyspreable. Des de l’Associació Veïnal Vila de Gràcia, gràcies Línia Gràcia per formar part d’ell i per perseguir-nos demanant-nos informació. Per molts anys!

 

Joan Bussé
ANC Gràcia

En un moment de reivindicació de drets i llibertats, tenir mitjans de comunicació locals que donen veu a la pluralitat contribueix a teixir connexions entre els barris i a mantenir al veïnat informat de la realitat més propera. Felicitem Línia Gràcia per aquests 100 números informant-nos de tot allò que passa a Gràcia i desitgem que per molts anys continueu fent aquesta publicació local des de la independència i la pluralitat informativa.

 

Carla Carbonell
Fundació Festa Major de Gràcia

Des de la Fundació de la Festa Major de Gràcia volem aprofitar aquestes línies per felicitar sincerament tot l’equip del Línia Gràcia per haver aconseguit 100 edicions! 100 diaris que representen 100 mostres d'entrega a la Vila de Gràcia des del vessant de la comunicació de proximitat. Per tot plegat, us donem les gràcies per la vostra feina i desitgem una llarga vida a la vostra tasca!

 

Rodrigo Font
Comerciants Gran de Gràcia

Per a la nostra associació, el periòdic quinzenal Línia Gràcia representa la veu del nostre barri. És un mitjà de comunicació on es pot trobar informació de primera mà, amb notícies de caràcter local i on podem dipositar la nostra confiança per a qualsevol notícia que vulguem donar a conèixer entre els veïns. Seguiu així de graciencs! En nom dels comerciants, felicitats pels vostres 100 números!

 

David Rodríguez
Botiguers Travessera i Casc Antic

Per a nosaltres, el periòdic Línia Gràcia ha significat un impuls important per divulgar les nostres notícies i les activitats que fem al llarg de l’any. Realment, ha estat una gran ajuda. En aquest sentit, estem molt agraïts i contents per la vostra feina. Esperem que continueu fent la mateixa tasca: sou un diari imprescindible a Gràcia. Per molts números més. En nom de la Unió, moltes felicitats!

 

Àngels Pallisa
ACS Claret

Des de l’Associació Comerç i Serveis Claret, us volem donar la nostra més sincera enhorabona per haver arribat al número 100 del Línia Gràcia. Per altra banda, també us volem felicitar per la tasca de divulgació plural que feu a cada edició que publiqueu sobre tot allò que passa als diferents barris que formen part del nostre districte de Gràcia. Per tot plegat, i una vegada més, moltes felicitats!

 

Oriol Carrió
Comerciants Bailén

Moltes felicitats Línia Gràcia! Per a nosaltres, els botiguers, és un plaer tenir un diari de referència al barri com el vostre. Es tracta d’un mitjà de comunicació on es pot llegir tota la informació i es poden trobar les notícies de més actualitat que passen a casa nostra. Moltes felicitats de nou per l’especial 100 i a continuar amb la feina ben feta! Molta sort i molts ànims, ho esteu fent molt bé!

 

Manuel Rodríguez
Eix Torrent

Moltíssimes felicitats a Línia Gràcia! Felicitats per endegar un mitjà local, amb tots els reptes i esforços que suposa, i enhorabona per consolidar el projecte. Arribar als 100 números és una gran fita. Per a Eix Torrent, Línia Gràcia suposa un altaveu molt important de cara al barri, als nostres veïns, per explicar-los la feina que duem a terme, els nostres desitjos, fites i expectatives. Per tot plegat, bona feina, equip!

 

Dolors Just
Artesans de Gràcia

Línia Gràcia és un mitjà proper i molt important per teixir el territori, ja que els diaris generalistes no solen tractar coses que passen a prop de nosaltres. A més, quan hem pogut fer alguna activitat, n’heu fet ressò. Us estem agraïts, perquè considerem que en una època com la que estem vivint hem d’intentar ajudar-nos entre tots. Per tot plegat, moltes felicitats i que en feu 100 més!

 

Joan Carles Llibre
Castellers de la Vila de Gràcia

Felicitar-vos per l’edició número 100. És un veritable plaer compartir aquests moments amb vosaltres i a més coincidint amb el 20è aniversari de la nostra entitat. Des de Castellers de la Vila de Gràcia només tenim paraules d’agraïment pel seguiment que ens feu i per mostrar-nos a la Vila. Desitjar-vos moltes edicions més i que continueu fent aquesta gran tasca informativa de proximitat tan important per a Gràcia. Moltes felicitats!

 

Oriol Hosta
Lluïsos de Gràcia

Poder felicitar un aniversari sempre és un plaer, però quan es tracta d’una publicació local encara ho és més. Que un mitjà de comunicació de paper persisteixi i que ho puguem celebrar em fa pensar en aquella cèlebre frase d’un president d’un club de futbol: “No estamos tan mal”. Moltes felicitats i llarga vida al Línia Gràcia, ple de notícies, pluralitat i bon periodisme. Enhorabona!

 

Víctor Martínez
CE Europa

Des del Club Esportiu Europa volem felicitar tot l’equip del Línia Gràcia pel seu centenar de publicacions. No és gens fàcil, i ho sabem amb coneixement de causa, mantenir una publicació de paper en els temps actuals, i menys encara d’àmbit local. Això dóna, sens dubte, més valor encara a la xifra rodona a la qual heu arribat i que esperem que es pugui doblar i ampliar en el futur.

 

Jordi Payà
CN Catalunya

No vull començar aquestes línies sense altra cosa que felicitar-vos per la vostra trajectòria, que avui agafa forma amb el número 100 de la vostra publicació. Des de Gràcia, i en primera persona des del Club Natació Catalunya, us volem transmetre tota la nostra admiració i encoratjar-vos a seguir endavant. Ànims i molta força per seguir per aquest bonic camí, Línia Gràcia!

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterImprimirShere with friends

Escriure un comentari

Códi de seguretat
Actualitzar

+ NOTÍCIES

En marxa les Jornades Gastronòmiques amb Gràcia

Mostrar l’oferta de restauració gracienca. Aquest ha estat el motiu que ha portat l’empresa [...]

Dos dissabtes, dues sortides: el comerç gracienc surt al carrer

L’equador de la primavera ha coincidit amb dues de les jornades més esperades: dues sortides [...]

L’Europa empata contra el Vilafranca i no serà al ‘play-off’

La jornada 37, la darrera de la temporada a casa, va ser la data en la qual, definitivament, [...]

Gran de Gràcia és l’eix amb més botigues de grans cadenes

Els principals eixos comercials de proximitat de la ciutat són territori gairebé inhòspit per [...]

El Vedruna encadena quatre victòries i s’apropa a la salvació

Des de la segona setmana del mes de març fins ara, el Vedruna només ha fet una cosa: guanyar. [...]

Un barber de Gràcia, nominat a millor perruquer de l’Estat

Al capdavant de La Barberia de Gràcia, situada des del 2014 al carrer Torrent de l’Olla i que [...]

L’Europa es manté a prop del ‘play-off’ malgrat els empats

Vuit jornades i tot per decidir. L’Europa, que encadena ara quatre empats en les últimes [...]

Les noves botigues de souvenirs, més allunyades del Park Güell

L’Ajuntament ha anunciat recentment la seva decisió d’ampliar el veto a l’obertura de [...]

L’ACS Claret recull més de dues tones de taps solidaris

L’Associació de Comerç i Serveis Claret ha aconseguit recollir més de 2.000 quilos de taps i [...]

Tímida reacció de l’Europa, que encadena dos empats

L’Europa ha aconseguit tallar l’hemorràgia, i la ferida ha deixat de sagnar, però l’equip ja [...]

L’Abaceria, protagonista del Carnaval dels mercats

El Mercat de l’Abaceria es va convertir el passat 8 de febrer, dia de Dijous Gras, en el gran [...]

Ara toca la creu: l’Europa encadena dues derrotes

La ratxa de grans resultats de l’Europa que durava des de que va començar l’any s’ha acabat. [...]

EL + LLEGIT

 

HEMEROTECA