Linia Nord ed. Baix Llobregat
nord Facebook Líniaxarxa icono twitter icono rss
Comunicació21
Cultura21
linia 20 edicions de proximitat

NOTÍCIES

Redacció, Baix Llobregat Nord | Actualitzat el 24 Octubre 2017 a les 10:39

 

Nombroses veus del món de la política, l’esport i del teixit cultural, associatiu i comercial del Montserratí valoren l’efemèride del periòdic.

 

Xavier Fonollosa
Alcalde de Martorell

Moltes felicitats al periòdic Línia Nord pels seus cinquanta números. Mig centenar d’edicions fent periodisme des de fa quatre anys al nostre poble i a la nostra comarca amb el rigor, la pluralitat i la qualitat d’un mitjà de referència. Vull donar a tot el seu equip el meu sincer agraïment per la feina feta i desitjar que puguem gaudir, per molts anys més, d’informació local al servei de tots els martorellencs i les martorellenques.

 

Joan Carles Almirall
Alcalde de Castellví

Amb motiu d’aquesta 50a edició de Línia Nord, des de l’Ajuntament de Castellví de Rosanes us volem traslladar la nostra felicitació. La proximitat d’un mitjà d’abast local com aquest és la seva clau de volta. Els mitjans locals són els que ens permeten a tots plegats conèixer què passa en els municipis del nostre entorn immediat, aquells en què desenvolupem el nostre dia a dia. Us encoratgem a seguir endavant amb aquesta tasca informativa de proximitat.

 

Enric Llorca
Alcalde de Sant Andreu

L’accés a la informació més local és sempre motiu de celebració. Els mitjans locals són la veu dels nostres pobles i ciutats, perquè recullen les informacions que habitualment no tenen cabuda als mitjans nacionals. Si l’arribada d’un mitjà és una gran notícia, encara ho és més la seva consolidació. Des de Sant Andreu de la Barca desitgem una llarga vida a Línia Nord, un mitjà de referència, i que es faci ressò de molt bones notícies a la nostra comarca.

 

Eduard Rivas
Alcalde d'Esparreguera

Ens afegim a les felicitacions a Línia Nord per l’edició del número 50 de la capçalera, i sobretot per posar en valor la tasca informativa d’arrel municipal que ve desenvolupant. El relat de què passa als nostres municipis i el testimoni de la realitat del nostre entorn són eines fonamentals per garantir la igualtat i la pluralitat i, en aquest sentit, hem de felicitar Línia Nord per la seva aportació ferma i continuada. Moltes felicitats i que en vinguin molts més!

 

Pilar Puimedon
Alcaldessa d'Olesa

Volem donar-vos l’enhorabona per les 50 edicions que heu publicat del periòdic Línia Nord! Per al nostre municipi és molt important poder comptar amb publicacions locals i de proximitat de qualitat com la vostra. Publicacions d'informació i participació que siguin cronistes de la realitat dels nostres municipis i ciutats i que donin veu al nostre territori. Per moltes edicions més!

 

Jesús Naharro
Alcalde d'Abrera

Volem felicitar el periòdic Línia Nord per haver publicat la seva edició número cinquanta! Es tracta d’un periòdic gratuït i de proximitat que reflecteix la realitat dels municipis de la nostra comarca. Des de l’Ajuntament d’Abrera us encoratgem a continuar treballant en aquesta línia per oferir informació de proximitat i de qualitat als veïns i veïnes del Baix Llobregat Nord. Felicitats!

 

Carme Rallo
Alcaldessa de Sant Esteve

Des de la seva primera edició, Línia Nord ha esdevingut altaveu de la nostra realitat, d’allò que interessa als nostres vilatans. La presència de mitjans de comunicació de proximitat posa en valor un món local que es reivindica davant d’un context cada vegada més global i immediat. Fer-se un lloc no és camí fàcil. Per això, des d’aquí, us encoratjo a seguir comunicant, a apropar-nos les realitats dels nostres municipis. Per moltes edicions més!

 

Miquel Solà
Alcalde de Collbató

Des de l'Ajuntament de Collbató som molt conscients de la necessitat de l'existència de mitjans de proximitat, que ens informin dels fets que passen al nostre voltant i que ens poden afectar en el dia a dia tant o més que els grans titulars. A més, mitjans com el vostre dinamitzen la zona i faciliten el coneixement entre els actors que hi convivim. Per això, vull felicitar-vos i us animo a continuar explicant l'actualitat del nostre entorn.

 

Marc Casasayas
Nou Martorell

En nom de l’associació de comerciants i empresaris Nou Martorell, vull traslladar-vos la nostra més sincera felicitació per aquests cinquanta números. Moltes gràcies per informar sobre l’actualitat, el comerç local i fer difusió de les nostres activitats. Des d’associacions com la nostra entenem que la tasca que feu els mitjans de proximitat és cabdal perquè el que fem arribi al nostre públic. Enhorabona!

 

Esther Brugués
Fem Vila Martorell

Volem felicitar Línia Nord per haver arribat als 50 números i desitjar que en vinguin molts més! Considerem que és molt important que existeixi la premsa comarcal. Es fa ressò de notícies locals i properes i és una eina per als comerciants, com a associació i individualment. En aquest sentit, Línia Nord parla de coses que passen a prop nostre i de les quals la premsa nacional no se’n fa ressò. Per això és tan beneficiosa la feina que feu.

 

Sam Carrique
Passió d'Olesa

Des de La Passió d'Olesa de Montserrat volem felicitar-vos per haver assolit aquesta cinquantena edició de Línia Nord i esperonar-vos a fer-ne moltes més. Sens dubte, des de la ciutadania no podem fer altra cosa que agrair-vos la feina que porteu a terme a peu de carrer i amb clara voluntat d'informar tots els ciutadans de la nostra comarca. Per tot això, moltes felicitats, Línia Nord!

 

Josep Cuscó
Passió d'Esparreguera

Des de la Passió d’Esparreguera i del món cultural en general, i per celebrar la cinquantena edició del periòdic de proximitat Línia Nord,  us encoratgem a seguir informant des d'això que considerem tan important: la informació de la nostra comarca elaborada des de la proximitat. Per tot plegat, la més sincera felicitació pels cinquanta números publicats del periòdic Línia Nord!

 

Marc Ureña
Salnitrats de Collbató

Des de les profunditats de les coves de Montserrat, els diables Salnitrats de Collbató us felicitem per les cinquanta primeres edicions del periòdic de proximitat Línia Nord. Des de la nostra colla, com també ja us han dit des d’altres entitats i associacions, esperem moltes edicions més del vostre Línia Nord. Enhorabona, salut i foc!

 

Pere Joan Martínez
Creu Roja Baix Nord

Felicitem Línia Nord per la publicació de la seva cinquantena edició. En els temps que corren, és una gran notícia que un periòdic arribi als 50 números, que segur que en seran molts més. Ens uneix l’esperit de treball en la proximitat del territori i les ganes d’estar “cada vegada més a prop de les persones”, un dels nostres eslògans. Aquesta “premsa de casa” és cada vegada més necessària!

 

Rosa Cadenas
Arc de Sant Martí

Felicitem Línia Nord per les seves 50 edicions i us encoratgem a fer-ne moltíssimes més, seguint treballant amb la rigorositat que heu demostrat fins ara. Les entitats socials que tenim un dia a dia sacrificat, i moltes vegades invisible, agraïm que hi hagi mitjans propers que tinguin en compte la nostra tasca i en facin difusió. Això ens ajuda a estar més inclosos en la societat, una de les grans lluites de les persones amb discapacitat intel·lectual.

 

Jesús Lana
Escriptor

Us vull traslladar la meva sincera enhorabona per haver arribat al número 50, amics del periòdic Línia Nord! I no patiu, jo ho vaig fer l'any passat i no és tan feixuc com diuen [Somriu]. Moltes gràcies per la feina i pel servei que porteu a terme. En temps de globalització, s'agraeix la informació de quilòmetre zero. Us envio una abraçada des de Martorell, la futura capital (o no) del Montserratí (o no).

 

Pepe Cuevas
La Portals

Felicitem molt sincerament Línia Nord per la seva aportació en aquestes 50 primeres edicions. Mes rere mes ens apropa el que passa en el nostre entorn més proper i, per a la nostra entitat, és especialment interessant, ja que ens descobreix l’actualitat de l’esport en general i, més concretament, de les activitats ciclistes de la zona. Moltes gràcies per aportar-nos tant! Us encoratgem a seguir treballant en aquesta línia.

 

Núria Marquès
Nedadora

Com a filla de Castellví de Rosanes, us vull fer arribar les meves sinceres felicitacions per haver arribat a aquesta cinquantena edició de Línia Nord. I com a esportista i nedadora, us animo a seguir posant en valor l’esport i els esportistes del Baix Llobregat Nord, com així heu fet al llarg d’aquests cinquanta números. Per tot plegat, enhorabona i a continuar treballant perquè en vinguin molts més!

 

Miquel Fusalba
CB Martorell

50 edicions, 50 mesos. Més de 4 anys informant sobre els esdeveniments d’una comarca no és gens fàcil, i arribar fins aquí és inequívocament el resultat d’una feina ben realitzada i de l’esforç d’un seguit de persones que han cregut en el projecte i hi han posat tot el temps necessari per tirar-lo endavant. És una feina dura i arribar fins aquí demostra que ho sabeu fer. Molts ànims i força per seguir endavant amb 50 edicions més, i més, i més...

 

Amadeo Ureña
CH Sant Esteve Sesrovires

Amb motiu de l’edició número 50 de la vostra publicació mensual del Baix Llobregat Nord, ens plau fer-vos arribar la nostra més sincera i agraïda felicitació per l’excel·lent tasca envers la difusió i promoció de tot l’esport de la nostra comarca i, en especial, dels més modestos. Com sempre, restem a la vostra disposició per a tot el que us calgui al respecte, i us fem arribar la nostra més cordial salutació.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterImprimirShere with friends

Escriure un comentari

Códi de seguretat
Actualitzar

+ NOTÍCIES

El Ca n’Estella Market es consolida amb la 4a edició

El cap de setmana del 24 i el 25 de novembre, la Masia Ca n’Estella va celebrar la quarta [...]

Mes perfecte del CB Martorell i l’Esparreguera a la lliga

Si l’octubre havia estat un mes per oblidar, en aquest mes la dinàmica s’ha capgirat com un [...]

Cinquena edició del projecte ‘Fem Xarxa, Fem Empresa’

Castellví de Rosanes va acollir, el passat dia 18, la presentació de la cinquena edició de [...]

Jordi Morales, campió del món de tennis taula adaptat

L’esparreguerí Jordi Morales va trencar tots els pronòstics (els seus i els de la resta) i es [...]

Primera Fira Gastronòmica dels Porrons d’Abrera

Del 28 al 30 de setembre se celebrarà la primera Fira Gastronòmica dels Porrons d’Abrera, una [...]

El Montserratí es prepara per a un curs intens de bàsquet

Esparreguera i Martorell. Martorell i Esparreguera. En aquesta temporada 2018-19, l’epicentre [...]

L’Handbol Sanes torna a jugar la Supercopa contra el Barça

El bombo de la Supercopa de Catalunya farà que, per tercera temporada consecutiva, l’Handbol [...]

Nova associació de paradistes del Mercat d’Olesa

Els paradistes del Mercat Municipal d’Olesa han constituït una nova associació a finals [...]

Sant Esteve tornarà a vibrar amb la Sanes Cup

Cada any, quan s’acosta el mes de juliol, Sant Esteve i la resta de la comarca es preparen [...]

Martorell viurà de nou la Fira del Comerç i la Fira Medieval

Nou Martorell (l’Associació per a la Promoció del Comerç i dels Serveis) organitza, per [...]

Temporada perfecta i ascens: el CB Esparreguera ja és d’EBA

Temporada immaculada. 30 victòries en 30 partits han servit perquè el CB Esparreguera tanqui [...]

Els botiguers d’Olesa es preparen per al Dia de la Mare

El primer diumenge de maig és el Dia de la Mare, una data molt especial que serveix per [...]

EL + LLEGIT

 

HEMEROTECA

L'Hemeroteca de
linianord-baixllobregat
Desembre 2018
Dl Dm Dc Dj Dv Ds Dm
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6