liniasants
barcelona Facebook Líniaxarxa icono twitter icono rss
Comunicació21
Cultura21
linia 20 edicions de proximitat

NOTÍCIES

Redacció, Sants-Montjuîc | Actualitzat el 23 Maig 2018 a les 10:11

 

Diverses personalitats del món de la política, el comerç, l'esport i del teixit veïnal i associatiu valoren l’efemèride del periòdic.

 

Laura Pérez
Regidora del Districte de Sants-Montjuïc

Per un districte com Sants-Montjuïc és cabdal tenir mitjans d'informació locals. L'activitat frenètica d'un districte d'aquestes dimensions, el tercer més gran en població i el primer en extensió, i amb una activitat associativa, cultural i veïnal ingent necessita mitjans locals potents. Línia Sants, per tant, fa una feina important perquè l'activitat i l'actualitat dels nostres barris no quedin eclipsats informativament per una ciutat global com és Barcelona.

Sempre he tingut una especial predilecció per la informació local. L'exemple més clar és que durant els anys en què vaig cursar la carrera de Periodisme ho vaig fer treballant en mitjans d'àmbit local. Fou una escola d'aprenentatge que ara m'ha servit en la meva etapa dins la política municipal. Penso que la política més interessant i més necessària és la que s'apropa al ciutadà en la seva quotidianitat, en el seu dia a dia, i en això el periodisme local i la política municipal van de la mà.

Per tant, vull felicitar Línia Sants en el seu 15è aniversari i agrair la seva enorme tasca i vocació en informar de l'actualitat més propera. La que fa protagonista el veïnat, les associacions, les entitats i els comerços per seguir creixent en la nostra vocació de fer barri i de fer ciutat. Felicitats i per molts anys, Línia Sants!

 

Lluïsa Erill
Secretariat d'Entitats

El Secretariat d’Entitats és una federació d’entitats de proximitat i reconeix tots els esforços que es realitzin per conrear aquesta proximitat. En conseqüència, el fet que comptem amb un mitjà de comunicació local d’aparició regular al territori ajuda a difondre la vida associativa que s’hi produeix.

Per sort, aquests són uns barris que generen molt sovint notícies i les generen en molts àmbits: social, veïnal, cultural, esportiu, educatiu, comercial, mediambiental, de salut, de gent jove i de gent gran. Som diverses, i ho seguirem sent, i ens agradarà que en l’àmbit comunicacional, on tenim emissores, televisions i nous mitjans digitals ben diversos hi continuï havent l’espai del paper que ocupa Línia Sants en un moment que s’intueix difícil. Us felicitem pel que heu fet en aquests quinze anys i també pel que us queda per fer!

Enhorabona i per molts anys!

 

Lluís Llanas
Associació de comerciants Creu Coberta

El periodisme de proximitat és un dels elements definitoris més importants dels barris de Barcelona. En una ciutat com la nostra, en què els barris bullen d'activitats, amb més entitats que cap ciutat del món, amb una intensa vida veïnal, explicar què passa i qui són els protagonistes d'allò que succeeix al costat de casa nostra és fonamental.

La feina del Grup Comunicació 21, a través de la capçalera Línia Sants, i la resta de capçaleres dels barris és aquesta. I esdevé, avui més que mai, imprescindible per apuntalar les comunicacions de proximitat, en uns dies en què hi ha tanta informació que ens ve d'arreu del món que tendim a prestar menys atenció a allò que passa al costat de casa que no pas a allò que ens ve de l'altra banda del planeta.

En aquest sentit, i en una societat cada vegada més visual, el Línia Sants és una eina fantàstica que ens permet copsar la nostra vida diària, d'una forma ràpida, senzilla, didàctica i visual cada quinze dies, cosa que agraïm molt. No és fàcil estar al peu del canó, i vosaltres hi esteu! Per tot plegat, moltes gràcies, Línia Sants!

 

Lluís Marticella
Sants Establiments Units

Des de l’Associació de comerciants Sants Establiments Units, al carrer de Sants, volem felicitar Línia Sants pels 15 anys que compleix informant tots els nostres veïns i veïnes de Sants, Hostafrancs i la Bordeta de les notícies que han passat i passen en aquests barris. És un magnífic altaveu per a tots els ciutadans, amb la informació de tots els actes i notícies que es produeixen a casa nostra. Per tant, la Junta directiva de Sants Establiments Units us augura uns molts bons èxits per al futur.

 

Montserrat Dot
UE Sants

Des de la Unió Esportiva Sants us volem felicitar per aquests 15 anys de vida i per la gran tasca realitzada. Per a una entitat com la nostra, de barri, és molt important tenir mitjans de comunicació a la nostra mida, que es preocupin pel que passa al barri i que s’adrecin a la gent del barri.

La premsa de proximitat és un element d'informació i, al mateix temps, de col·laboració amb les entitats del barri. Sense diaris i revistes com Línia Sants, gran part de les activitats que es fan al districte passarien desapercebudes, ja que els grans mitjans de comunicació només tenen temps i espai per a les entitats amb molta massa social.

Competir amb els grans sempre és complicat, tant des de les entitats socials i esportives com des dels mitjans de comunicació. Per aquest motiu encara té més mèrit haver arribat a l'adolescència, senyal que la feina està ben feta. Així que esperem que aquests 15 anys siguin pocs pels que encara han de venir. Per molts anys i a seguir treballant!

 

Oleguer Forcades
Sants 3 Ràdio

Fa quinze anys que l’Àlex Gutiérrez em venia a presentar una nova publicació del barri, el Línia Sants. Venien d’editar diverses publicacions al Vallès i el nostre barri tenia l’honor de ser el primer on aterraven per fer un desplegament per tots els barris de la ciutat.

De seguida vam establir sinergies entre Sants 3 Ràdio i aquesta publicació que avui arriba ni més ni menys al quinzè aniversari. Tot una heroïcitat si tenim en compte les dificultats per les quals ha passat la comunicació local en els últims anys, agreujades per una crisi econòmica que encara s’ha fet molt més present a la premsa en paper i, per això, cal posar encara més de relleu la feina que heu fet cada quinze dies per plasmar l’actualitat dels nostres barris a les vostres pàgines, per deixar constància d’allò més proper al veïnat, del que no parlen els altres mitjans.

Que per molts anys puguem seguir explicant junts allò que passa al districte, donant veu al veïnat, a les entitats i les institucions. Seguim, seguirem, per una comunicació local al servei del poble, del poble de Sants, el nostre poble. Moltes felicitats Línia Sants!

 

Núria Feliu
Cantant

Estimats amics del Línia Sants!

Des del primer dia que us segueixo. Perquè de revistes de barri les he seguit totes, des de la Revista Sants, cap allà els anys cinquanta, seixanta i setanta, fins vosaltres, que sou el referent ara. Passant per l'Informatiu, el Trenc d'Alba i tots els butlletins que s'han fet per part d'entitats i col·lectius. Perquè vosaltres sou els que copseu el nostre dia a dia com a poble.

Cada quinze dies us llegeixo i repasso. Sou la forma que tenim molts veïns d’estar assabentats de coses que passen a Sants. A Sants i a tots els barris del districte. I també de les Corts, perquè, per sort, els Línia sou arreu i puc estar al dia del què passa per sobre de l'Avinguda de Madrid, a tocar de casa. Aquesta és la vostra grandesa: poder ser a tot arreu.

Sóc una fervent defensora del periodisme local. El meu germà va dedicar-se a la fotografia i també va omplir moltes pàgines de premsa local amb imatges del que passava a Sants. A mi, m'hi heu entrevistat i m'hi he sentit molt propera. Sense vosaltres, els veïns seríem menys veïns. Perquè per estimar-nos com a comunitat, com a barri, com a poble, ens hem de conèixer. I vosaltres sou una de les principals eines per fer-ho possible. Gràcies per la feina, i per molts anys més.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterImprimirShere with friends

Escriure un comentari

Códi de seguretat
Actualitzar

+ NOTÍCIES

En marxa la primera jornada gastronòmica ‘Sants fa xup xup’

Sants i Hostafrancs es converteixen en l’epicentre gastronòmic del districte i de la ciutat. [...]

Ple de victòries del Medi en l’estrena a les Divisions d’Honor

Dos partits, dues golejades i dues victòries. Els sèniors del Medi s’han estrenat a les seves [...]

Creu Coberta viurà un cap de setmana amb esperit medieval

L’associació de comerciants de Creu Coberta ja ho té tot a punt per celebrar una nova edició [...]

El Medi, a punt per a l’inici de la temporada de waterpolo

L’arribada del mes d’octubre, esportivament, significa l’inici de la temporada de waterpolo, [...]

Creu Coberta es prepara per a una nova Fira Medieval

L’associació de comerciants de Creu Coberta ja escalfa motors per celebrar una nova edició de [...]

El Sants guanya el primer partit després de remuntar tres gols

La primera victòria de la UE Sants a Tercera va arribar de la forma més èpica possible: [...]

Denuncien “abandonament” del Mercat d’Hostafrancs

“Durant molts anys no s’ha fet manteniment. Tot i que per dins està força bé, per fora no. [...]

El JAC, a punt per debutar a la Lliga Catalana EBA

El nou JAC d’Albert Gómez està a punt per començar a competir. L’equip lila, que presenta [...]

El Sants deixa escapar la primera victòria a Tercera

Al Sants se li va escapar la primera victòria a la lliga quan semblava que aquesta era al [...]

El Meeting Point reobre amb una exposició d’art urbà

Des de divendres passat, els veïns del barri d’Hostafrancs i de la resta del districte tornen [...]

L’estatal i els Europeus: el districte, capital del waterpolo

La calor que patim aquests dies convida a apropar-nos a l’aigua i precisament aquest element [...]

El comerç local crea una targeta per fidelitzar els seus clients

Els comerços de proximitat dels diferents eixos de la ciutat i dels mercats municipals han [...]

EL + LLEGIT

 

HEMEROTECA